Blog
Z głową
Czesław Bielecki
Czesław Bielecki Architekt, publicysta.
6 obserwujących 9 notek 11097 odsłon
Czesław Bielecki, 19 kwietnia 2017 r.

Dość nieprawości

1535 47 1 A A A

"Żyję w kraju bezprawia". Tym zdaniem radzę współpracownikom  zaczynać dzień, jeśli chcą w stanie równowagi ducha doczekać wieczora, krążąc między urzędami, gdzie uzgadniają nasze projekty. Dlaczego? Bowiem 10.tysięczna korporacja sędziów nie gwarantuje bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Nie broni nas przed lekceważeniem milionowej biurokracji, która za nic ma prawo i sprawiedliwość, czas i pieniądz.

Jesteśmy krajem, w którym sędziowie postępują jak urzędnicy, a urzędnicy jak sędziowie - oto istota bezprawia i sedno bezkarności władzy. Trwa to od lat. III RP nie umie sobie z tym poradzić.

Oczywiście nie mamy żadnej gwarancji, że "Prawo i Sprawiedliwość" wprowadzi w kraju prawo i sprawiedliwość. Ale próbuje. I słusznie rząd nie chce uznać nieskuteczności sądów. Ich ślepota, wyuczona nieporadność, niesprawność, opieszałość nie ma nic wspólnego z rozwagą, niezawisłością czy niezależnością trzeciej władzy.

Tomasz Pietryga w "Rzeczpospolitej" niepokoi się, że minister sprawiedliwości będzie mógł w przyszłości odwołać prezesa sądu na podstawie"niskiej efektywności pracy danego sądu" i dodaje: "To łatwe do spełnienia. Większość sądów, zwłaszcza tych dużych, od lat boryka się z przewlekłością postępowań". Podobnie polscy urzędnicy, poczynając od ministrów i ich zastępców, a kończąc na zwykłych urzędnikach miejskich nie odpowiadają na pisma i lekceważą obywateli. Po prostu borykają się z wydaniem decyzji. 

Jeśli zobaczycie mnie w marszu przeciw bezprawiu sądów i administracji, już wiecie dlaczego. Rozpoznacie mnie po transparencie  z hasłem Piłsudskiego "Dość nieprawości !". 


Czesław Bielecki


zawsze wydrukuje sobie na powielaczu wewnętrzną regTymi słowami, powołując się na Marię Dąbrowską, Piłsudski uzasadniał zamach majowy. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

http://www.bielecki.pl/ http://www.dim.com.pl/

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Całkowicie zgadzam się ze Swiftem. Kompromitować. obnażać, wyśmiewać, zamiast narzekać...
  • Drodzy Czytelnicy, Z okazji odznaczenia JKK posłaliście sobie parę bluzgów i antybluzgów....
  • Właśnie dlatego, w akcie bezterminowego podziwu dla mistrzostwa tej piosenki, wręczyłem...

Tagi

Tematy w dziale Społeczeństwo